Zabawy weselne na oczepiny

Zabawy weselne na oczepiny

Tęskno ….

Do rozpoczęcia pierwszych zabaw weselnych coraz mniej czasu. Człowiekowi zaczyna brakować atmosfery weselnej więc piszę notki na blogu 🙂

Tak się zastanawiałem co napisać aby poczytność nie była na poziomie lektur szkolnych i wybór padł na temat zabaw weselnych.  Jak układacie sobie w głowie scenariusz imprezy i zastanawiacie się jak ona powinna wyglądać elementem szczególnym na pewno są „oczepiny”. Dziś parę słów o nich!

Oczepiny

 

zabawy2
zabawy3 

 

Jak już pewnie doczytaliście – u nas oczepiny i ich scenariusz wybieracie sami. Nie będziemy ukrywać że lubimy sugerować młodej parze zabawy które najlepiej się na weselu sprawdzają, natomiast wybór zależy od Was… z małym zastrzeżeniem. Nie prowadzimy zabaw które są niebezpieczne oraz takich które by obrażały kogokolwiek. Wpiszcie sobie w youtube „wypadek na weselu” a zrozumiecie dlaczego 🙂

W „kąciku młodej pary” zbieramy o Was wszystkie informacje. Dowiadujemy się zarówno tego, czy są na weselu rodzice i jak mają na imię, jak również czy w ogóle i jaka piosenka będzie przewidziana na ten element programu. Zazwyczaj tak staramy się oczepiny rozpocząć. Tutaj zachęcamy abyście osobiście złożyli życzenia. Dodatkowo dziękujemy również takim osobom jak starości czy świadkowie.

Kolejnym etapem jest zazwyczaj …. no to chyba oczywiste 🙂 Rzut welonem i krawatem. Jeden z nas wysyła Pana Młodego do zebrania wszystkich panien, wdów i rozwódek, drugi zaś buduje napięcie przez muzykę lecącą w tle („Kombinuj dziewczyno” etc.). Kobiety Następnie zamiana ról i przy melodii „Gdzie Ci mężczyźni prawdziwi tacy..” Panowie rzucają się na krawat i po chwili mamy już nową młodą parę.

Kolejne etapy typowych oczepin prowadzonych przez nas to:

  • zabawy dla „nowej młodej pary”
  • zabawy dla młodej pary
  • zabawy dla gości

Całość staramy się zamknąć w godzinie. Nie znaczy to że oczepiny nie mogą trwać dłużej (czy krócej), ale z naszego doświadczenia jest to dobry czas w którym można utrzymywać  kontakt z gośćmi.

Nie będę opisywał wszystkich zabaw jakie dane nam było prowadzić podczas oczepin a przedstawię jedną z bardziej lubianych.

Gorące krzesła

Zapraszamy na środek dziesięciu wysportowanych, mężnych, pełnych optymizmu i przygotowanych na rywalizację mężczyzn. Każdy przynosi swoje krzesełko.

Krzesełka ustawiamy tyłem do siebie w taki sposób aby stworzyły krąg, a Panowie tańcują dookoła nich do melodii z Bennego Hilla. Zaznaczyć trzeba że krzesełek jest zawsze mniej niż osób aktualnie uczestniczących w rozgrywce.

Gdy muzyka przestaje grać Panowie mają za zadanie dostarczyć wskazaną rzecz do kółeczka. Tym rekwizytem może być … łyżeczka, tależyk, kobieta i inne wytwory naszej chorej wyobraźni 🙂

Po każdej rundzie jedna osoba odpada a dla wygranego przewidziana jest nagroda 🙂

 

Oczywiście otwarci jesteśmy zawsze na Wasze propozycje – chętnie spróbujemy czegoś nowego 🙂

kolejne zabawy już niedługo…