Podziękowania dla rodziców na weselu

Podziękowania dla rodziców na weselu

Podziękowania dla rodziców to coraz częściej nieodłączny element wesela. Jeszcze nie tak dawno temu ograniczały się one do wspólnego odtańczenia „cudownych rodziców mam”, by na przestrzeni czasu młodzi wymyślali coraz to nowe formy pokazania, że rodzice są osobami wyjątkowymi w ich życiu.

Warto zastanowić się i wybrać opcję tego punktu programu która będzie pasować zarówno do charakterów Waszych jak Waszych rodziców, jak również uwzględniać będzie sytuację „wyjątkowe”.

 

Kiedy nie robić „podziękowań”?

 

Zdarzają się sytuację w których jedno, bądź kilka osób spośród rodziców nie żyje, rodzice są po rozwodach i nie żyją ze sobą, zestawienie ich razem może powodować spięcia itd…

Sami wiecie najlepiej jak zareagują mamy gdy zostaną wywołane na środek sali a ich małżonków nie będzie z podanych wyżej przyczyn. Możliwe że ucieszą się że o nich pamiętacie, a możliwe że będą miały problem w odnalezieniu się w tej sytuacji i zaczną wspominać „stare dzieje”.  To Wy znacie swoich rodziców i wiecie na co powinniście się decydować a na co nie.

Życzenia

 

Podziękowania zazwyczaj zaczynają się wspólnym odśpiewaniem „sto lat”. Następnie Młoda Para składa życzenia swoim rodzicom.

Charaktery są różne i różni są ludzie. Nie róbmy nic na siłę. Jeśli macie spokojne charaktery i raczej stronicie od publicznych wystąpień może lepszym rozwiązaniem dla Was będzie powiedzenie kilka słów w wąskim gronie i niekoniecznie składanie życzeń na siłę publicznie. Z drugiej strony jeśli wiecie że odnajdziecie się w takiej formie to czemu nie ?

Pamiętać należy jednak że podziękowania są przed północą i na tym etapie wesela i z Was i z Waszych rodziców zejdzie już stres i w 90% podejdziecie do tego punktu programu luźniej niż wydaje się to Wam przed weselem.

 

Piosenka

Dobór repertuaru to sprawa mimo wszystko drugorzędna. Jeśli przejadł się Wam „Cudownych rodziców mam”, równie dobrze można puścić „Bernadeta Kowalska – Kochani Moi Rodzice” czy „ze starej płyty”. Warto jednak przesłuchać te utwory wcześniej aby dopasować tekst.

 

Upominki

Nie chodzi o to aby rodzicom kupować jakieś ekstra prezenty. Z drugiej strony miło na pewno się zrobi i Mamie i Tacie jak pokażecie że o nich pamiętacie i wręczycie im jakiś drobny upominek. Prezentem może być również coś mniej typowego – prezentacja, film. Oto jak na przykład można przygotować coś „innego”: Poniżej film prezentacja naszych znajomych kamerzysty oraz fotografa, których zresztą polecamy http://www.paulinaibartek.com